Sprawdź pogodę w swoim mieście

Przygotuj swój samochód na każdą porę roku


Jesień to idealny czas, aby zacząć myśleć i przygotowywać samochód na niższe temperatury i nadchodzące zimowe miesiące. Aby pomóc Ci odpowiednio przygotować samochód na zimną pogodę, śnieg, lód i zimowe wiatry, przygotowaliśmy małą listę.
Doskonałym sposobem na rozpoczęcie jest dobre wyczyszczenie samochodu. Zmyj wszystkie robaki, wszystko z przedniej szyby, co może ewentualnie utrudniać widoczność. Nawoskuj swój samochód. Zanim nadejdzie śnieg, a drogi będą sypane solą lub piaskiem, dobrze jest nasmarować samochód, aby uchronić lakier przed wszelkimi czynnikami, jakie może napotkać tej jesieni lub zimy. Samochody dostawcze pracujące cały rok powinny być szczególnie zadbane.
Sprawdź wycieraczki i wymień je w razie potrzeby. Wycieraczki przy częstej jeździe należy wymieniać co 6 miesięcy. Starsze wycieraczki mają tendencję do słabszego kontaktu z szybą i mogą skrzypieć podczas jazdy. W efekcie tylko zamazują okno. W takim przypadku w rzeczywistości zmniejszasz widoczność zamiast ją poprawiać.
Upewnij się, że przetestowałeś ogrzewanie zanim nadejdą niższe temperatury. Jeśli okaże się, że Twoja klimatyzacja nie działa prawidłowo, zadbaj, by Twój mechanik zajął się tym problemem, zanim będziesz musiał poradzić sobie z zimnem i mrozem.
Wymień olej, aby samochód działał tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Zapytaj mechanika, jaki olej jest najlepszy dla Twojego samochodu zimą. Ta uwaga dotyczy szczególnie osób kupujących niedawno auta używane. Pamiętaj, aby uzupełnić płyny np. płyn chłodzący, płyn do spryskiwaczy itp. Będziesz chciał być przygotowany na nadchodzącą zimową pogodę ze sprawnym układem do oczyszczania szyb.
Sprawdź opony. Czy masz odpowiednie opony, aby poradzić sobie z potencjalnymi zagrożeniami zimowymi? Czy Twoje opony są w dobrym stanie? Opony, które tracą bieżnik, będą niezwykle niebezpieczne w deszczu, śniegu lub lodzie. Sprawdź ciśnienie w oponach. Ciśnienie w oponach wpłynie na przyczepność i prowadzenie samochodu. Ponieważ niska temperatura spowoduje spadek ciśnienia w oponach, powinieneś monitorować ciśnienie.