Sprawdź pogodę w swoim mieście

Pogoda na wschodzie Polski


Wschód Polski
Lublin jest stolicą województwa lubelskiego, mieszka w nim 339 tysięcy mieszkańców i można stwierdzić, że przez mnogość uczelni wyższych jest miastem studenckim. Więc w roku akademickim, miejscowość mieści w sobie jeszcze więcej osób. Podczas słonecznych dni, mieszkańcy mogą wypoczywać nad rzeką Bystrzycą, która dzieli miasto na dwie krajobrazowo różne miejsca. Bardzo sprzyjającą miastu cechą jest fakt, że mieści się stosunkowo niedaleko Warszawy, dwa miejsca są oddalone od siebie o około 170 kilometrów.

Jaki jest klimat w Lublinie?
Lublin przez wiekszą część roku spowity jest przez polarno-morskim powietrzem z umiarkowanej strefy klimatycznej. Przez to w lecie występują dni, kiedy powietrze jest znacznie chłodniejsze, a zimą przynosi cieplejsze fronty znad Atlantyku. Zdarzają się także rzadkie anomalia związane z dostawaniem się nad miasto powietrza zwrotnikowego i polarnych mas powietrza.

Jaka pogoda w Lublinie?
Żeby znać aktualną, szczegółową pogodę, oczywiście trzeba śledzić prognozy. Ale, istnieją pewne temperaturowe trendy - najzimniejszym miesiącem w ciągu roku jest styczeń, gdzie temperatura dobowa plasuje się na poziomie - 2, 9 stopni, za to najcieplejszym, letnim miesiącem jest lipiec ze 18,2 stopniami. Niestety, wysoka temperatura jest połączona z obfitymi deszczami, które mogą dokuczać w wakacyjnym spędzaniu czasu.