Sprawdź pogodę w swoim mieście

Kwaśne deszcze zabezpiecz lakier swojego samochodu powłoką ceramiczną


Zastanawiałeś się, czy powłoka ceramiczna może ochronić Twój samochód przed kwaśnym deszczem? Wbrew popularnemu mitowi, kwaśne deszcze są czymś rzeczywistym. Chociaż nie są tak silne, jak w kiepskim filmie science-fiction, to jednak deszcze zawierające śladowe ilości kwaśnych składników zdarzają się codziennie na całym świecie. Gdy ciecz ma niski odczyn pH, może spowodować spustoszenie w lakierze samochodowym i innych materiałach. Istnieje wiele źródeł kwaśnych deszczy np. smog, emisja dwutlenku węgla. Samochód, a konkretnie jego lakier jest podatny na uszkodzenia z powodu tych trudnych warunków.
Aby zapewnić warstwę ochrony, wielu właścicieli samochodów używa zestawu powłok ceramicznych po to, aby zapewnić twardą, cienką i niewidoczną osłonę na przezroczystych powłokach, plastiku, foliach winylowych, szkle, a nawet reflektorach i kołach. Takie postępowanie nie ochroni przed odpryskami kamieni ani nie wyeliminuje plam, ale nałożenie powłoki ceramicznej odpycha wodę, zapobiega wnikaniu kwaśnych deszczy do materiałów, zmniejszając potencjał utleniania, a tym samym chroniąc powierzchnię. Ludzie chronią auta osobowe właśnie przed kwaśnymi deszczami używając powłok ceramicznych. Powłoki nanoceramiczne pomagają chronić praktycznie każdy pojazd przed kwaśnym deszczem.
Prawda jest taka, że ​​każdy deszcz jest skażony pewną ilością kwasu. Niezależnie od tego, czy mieszkasz mieście, czy w czystym lesie deszczowym, w powietrzu znajduje się wiele zanieczyszczeń, które mieszają się z opadami deszczu, tworząc kwaśne deszcze. Chociaż niektóre produkty woskowe lub uszczelniające mogą pomóc w zmniejszeniu uszkodzeń, nie jest to rozwiązanie w 100%. Normalny deszcz ma pH około 5,6. Większość deszczu jest lekko kwaśna, ponieważ dwutlenek węgla (CO2) rozpuszcza się w nim, tworząc słaby kwas węglowy. Aby zostać uznanym za „kwaśny deszcz”; zwykle wymaga pH między 4,2 a 4,4. Dla porównania odchody ptaków mają z reguły pH 4,6 i jak wiemy są szkodliwe dla lakieru samochodowego. Zatem nie masz już wątpliwości, czy należy chronić lakier powłoką ceramiczną?