Sprawdź pogodę w swoim mieście

Jaka pogoda nas czeka na święta Bożego Narodzenia?


Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku. Magia prezentów i czas spędzony z rodziną sprawia, że człowiek ma szansę odpocząć i świętować. Niestety aura od kilku lat jest dla polaków bezlitosna. Dzieci obecnie nie wiedzą, jak wygląda Boże Narodzenie, kiedy za oknami rozpościera się biały puch i mróz. Jaka pogoda nas czeka na święta Bożego Narodzenia? Czy możemy spodziewać się opadów śniegu i iście świątecznego klimatu?

Pogoda na święta Bożego Narodzenia

Niestety najnowsze doniesienia synoptyków nie napawają optymizmem i nadzieją na białe, śnieżne święta. Jak dotąd do czynienia mieliśmy z gwałtownymi zmianami pogodowymi. Po upalnym lecie i złotej, polskiej jesieni przyszedł czas zimy. Niestety w tym roku zima podobnie do ubiegłego roku, będzie przypominała jesień. Fala mrozów, która zakończyła się wraz z nadejściem grudnia, powróci najprawdopodobniej dopiero w styczniu. Suma opadów deszczu i śniegu ma być tej zimy niewielka. 

Jaka temperatura będzie w grudniu?

Synoptycy zgodnie twierdzą, że w grudniu liczyć będzie można nawet na 9 stopni C. To bardzo dużo jak na tę porę roku oraz miesiąc. W nocy temperatura powietrza spadnie natomiast do -3 stopni C. Niestety na mróz, który utrzymałby piękny śnieg, nie będzie można liczyć. Specjaliści zapowiadają również silne porywy wiatru oraz dużą ilość z chmur z przejaśnieniami. Wiadomo jednak, że fala mrozów w okresie świątecznym raczej nie nadejdzie. Tak więc i w tym roku dzieci nie będą miały okazji przekonać się, czym są śnieżne święta i świąteczna aura, kiedy za oknem pada śnieg, a w domu stroi się choinkę. 

Co ze śniegiem?

Dodatnie temperatury w pierwszej i w drugiej połowie grudnia nie pozwolą na to, aby śnieg mógł pokryć ziemię i zachwycać swoim wyglądem ludzi oczekujących na święta. Od kilku lat zauważyć można, że śnieg pojawia się dopiero w okolicach stycznia-lutego. Niestety w tym roku również tak będzie. Tak więc dzieci nie będą mogły liczyć na kulig ani na lepienie bałwana w świąteczne dni. Będzie wietrznie, ponuro, mgliście i z pewnością nie biało.  

Podsumowanie

Niestety na białe święta w tym roku nie będzie można liczyć. Temperatury w ciągu dnia w grudniu wynosić będą około 9 stopni C. W nocy temperatura spadać będzie do około -3 stopni C. Towarzyszyć mogą nam również silne wiatry i zachmurzenia. Czy istnieje jakakolwiek szansa na śnieg? Tego nie wiadomo. Warto jednak pamiętać, że pogoda dynamicznie się zmienia, a prognozy pogody długoterminowe mają to do siebie, że są jedynie zapowiedzią możliwej pogody i wcale nie muszą się sprawdzić.