Sprawdź pogodę w swoim mieście

Jaka pogoda czeka nas na nowy rok?


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zaraz po nich nastąpi oczywiście Sylwester oraz Nowy Rok. Jakiej pogody możemy spodziewać się na przełomie 2018 i 2019 roku? Czy warto przejść się na imprezę w plenerze i powitać nowy rok z kieliszkiem szampana w ręce, przyglądając się fajerwerkom na miejskim rynku, czy dużo lepiej będzie zdecydować się na domówkę lub bal sylwestrowy, 
Wiadomo, że tego dnia nawet najgorsza pogoda nie popsuje nam znakomitej zabawy, warto jednak przygotować się na to szykuje dla nas natura. Czy czekają nas mrozy i śniegi, czy wprost przeciwnie, możemy spodziewać się ciepłego wieczoru, który w niczym nie będzie przypominał panującej pory roku.

W ostatnich latach mieliśmy do czynienia głównie z dodatnimi temperaturami i deszczem. Śnieg pojawiał się rzadko i jeśli już, to głównie w południowych, górskich częściach naszego kraju. Jakie warunki prognozowane są na 31.12.2018? Wszystko wskazuje na to, że dostaniemy to co w poprzednich latach. 

Sylwester 2018 znów bez śniegu

Niestety (przynajmniej dla tych, którzy lubią zimę) wszystko wskazuje na to, że na Sylwestra i w Nowy Rok będziemy mieli do czynienia z dodatnimi temperaturami, które oscylować będą w okolicach 1-3 stopnie Celsjusza w ciągu dnia. W nocy natomiast mogą one spać do -2, a w niektórych miejscach -3 stopnie. Wszystko wskazuje również na to, że po raz kolejny przyjdzie nam spędzić tę szampańską noc bez śniegu, gdyż synoptycy nie przewidują w grudniu żadnych większych opadów.

Niestety tej nocy pojawić się może również deszcz, a co za tym idzie lód na drogach. Z tego powodu należy szczególnie uważać, wracając z sylwestrowej imprezy.

W rejonach górskich natomiast przewiduje się ujemne temperatury, a także drobne opady śniegu. Jeśli ktoś ma więc ochotę na kulig, powinien zdecydowanie rozejrzeć się za imprezą sylwestrową w górach.

Pogoda w nowym roku 2019

Mimo, że zimowa pogoda ma to do siebie, że lubi się zmieniać, to pierwsze prognozy na styczeń i luty 2019 roku są bardzo optymistyczne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już w pierwszych dniach stycznia, zima zawita do naszego kraju i pozostanie w nim na długo. Dopiero w styczniu dojdzie do pierwszych poważnych ochłodzeń.

Nikt nie spodziewa się, że zaatakuje nas zima stulecia, ale warto przygotować się na 2 miesiące śnieżnej i pięknej pogody. Po Nowym Roku warto będzie wyciągnąć z szafy najgrubsze kurtki, gdyż z pewnością nam się przydadzą. Koniec zimy prognozowany jest na połowę marca. Do tego czasu musimy liczyć się z niskimi temperaturami i śniegiem.